Kot Ragdoll – informacje

Kot Ragdoll – informacje

Koty ragdoll to koty bardzo chętnie kupowane przez hodowców i nie tylko. Są to koty o bardzo przyjaznym usposobieniu. Poza tym bardzo pięknie się one prezentują. Bardzo znamienna jest ich nazwa, a mianowicie ragdoll. Wbrew pozorom koty nie zawdzięczają jej swojemu wyglądowi. Chociaż dla swoich właścicieli z pewnością są piękne jak laleczka. Nawa ta posiada zupełnie inną etymologię i związana jest z pewną cechą kotów tej rasy.

Otóż kiedy weźmiemy kota ragdoll na ręce, to jego mięśnie rozluźniają się i po chwili zaczyna on w naszych rękach zwisać niczym bezwładna laleczka. Oczywiście cecha ta nie ujawnia się zawsze i w każdej sytuacji. Aby tak się stało kot musi mieć zapewnione poczucie bezpieczeństwa. Z tego typu efektem mamy więc najczęściej do czynienia, kiedy kot znajduje się w znanych sobie warunkach, najlepiej na rękach bliskiej sobie osoby. W sytuacjach bardziej stresujących np. podczas wystawy cecha ta raczej się nie ujawnia. Wywieranie presji na kota dodatkowo pogarsza zaś sprawę.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

1 thought on “Kot Ragdoll – informacje”

  • Każda rasa kota jest wyjątkowa. Nie ważne czy to ragdoll, maine coon, syberyjski, signapurski, perski czy rosyjski niebieski. O każdego kota trzeba dbać bardzo dobrze. Jeżeli coś dzieje się niepokojącego to nie leczymy sami, nie szukamy informacji w Internecie tylko udajemy się do weterynarza.

Leave a Comment

All fields are required. Your email address will not be published.