Koty brytyjskie choroby, pielęgnacja, sprzedam tanio

Koty brytyjskie choroby, pielęgnacja, sprzedam tanio

Każde zwierzę, którego hodowli się podejmiemy, musi być poddawane odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym aby cieszyło się pięknem i zdrowiem. Pod tym względem koty rasy brytyjskiej wymagają niewielkiego nakładu pracy. Ten gatunek zwierząt cechuje się dbałością o higienę we własnym zakresie. Specyficzne futro brytyjczyków o gęstej strukturze wymaga jednak pewnej pielęgnacji także ze strony opiekuna. Jeżeli zwierzę przebywa stale w domu to wystarczy poświęcić na czesanie jeden dzień w tygodniu.

Osobniki szalejące na dworze muszą cierpliwie znosić częstsze zabiegi. Oprócz dbania o stan futerka konieczna jest kontrola długości pazurków i stanu zdrowia uszu. Od czasu do czasu trzeba też zajrzeć do pyszczka by sprawdzić czy zęby prezentują się zdrowo. Koty te są dość krępe i masywne, mają tendencje do tycia. Nadwaga u tak niewielkiego zwierzęcia jest niebezpieczna i nie wolno do niej dopuścić. Zbilansowana i przemyślana dieta oraz konsekwentne odmawianie kotu dodatkowych porcji połączone z duża dawką ruchu powinny uchronić brytyjczyki od nadwagi.

Jeżeli artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań poinformuj o tym Administrację. Powyższy tekst powinien informować o tematach tj. koty brytyjskie choroby, kotki brytyjskie tanio, koty brytyjskie sprzedam tanio, koty brytyjskie tanio, sprzedam koty brytyjskie. Jeżeli masz więcej informacji na dany temat to zapraszam do napisania stosownego komentarza do newsa.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wikipedia.org

Leave a Comment

All fields are required. Your email address will not be published.