Koty brytyjskie hodowla, krótkowłose, długowłose

Koty brytyjskie hodowla, krótkowłose, długowłose

Jak większość znanych ras koty brytyjskie mogą pochwalić się całkiem ciekawą historią. Choć ich nazwa wskazuje na pochodzenie z Wysp Brytyjskich, to pierwotnie trafiły tam ze starożytnego Rzymu. Przywędrowały wraz z legionistami i pomagały uchronić zapasy żywności przed zakusami gryzoni. Pozostały na Wyspach kontynuując karierę kotów łownych. Z biegiem czasu przeniosły się z pomieszczeń gospodarskich na salony. Docenione zostało ich gęste futerko i bystre spojrzenie, ale także łagodny charakter i spokojne usposobienie.

Z czasem zaczęto hodować je na dużą skalę krzyżując je tak, aby otrzymywać osobniki o jak najbardziej pożądanych cechach. Ogromne kłopoty spadły na nie w czasie działań wojennych. Rasie groziło nawet wymarcie. Aby uratować te piękne koty postanowiono rozmnażać je z błękitną odmianą persa. Swój udział w ich ocaleniu miały też koty reprezentujące odmianę rosyjską niebieską. W efekcie misja ratunkowa zakończyła się sukcesem. Na dzień dzisiejszy rasa ma się wyśmienicie i cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie.

Jeżeli artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań poinformuj o tym Administrację. Powyższy tekst powinien informować o tematach tj. koty brytyjskie długowłose hodowla, koty brytyjskie krótkowłose hodowla, koty brytyjskie hodowla, oddam brytyjskie krótkowłose, koty brytyjskie niebieskie hodowla, hodowla koty brytyjskie. Jeżeli masz więcej informacji na dany temat to zapraszam do napisania stosownego komentarza do newsa.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Flickr.com

Leave a Comment

All fields are required. Your email address will not be published.