Duże koty maine coon opieka, wzrost, rozmiary, sierść

Duże koty maine coon opieka, wzrost, rozmiary, sierść

Specyfikacja hodowli kotów jest uzależniona od rasy. Niektóre rozmnażają się z trudem i nie mają silnego instynktu macierzyńskiego, co wymaga od hodowców wyjątkowej troski, kiedy na świecie pojawiają się młode. Na szczęście koci przedstawiciele rasy Maine Coon nie mają z tym najmniejszych problemów. Kotki bez trudności zachodzą w ciążę i dobrze znoszą ten stan. Także sam poród zazwyczaj przebiega dość łagodnie i zwierzę radzi sobie bez ingerencji lekarza weterynarii.

Miot u tej rasy jest stosunkowo duży, jednorazowo na świecie może pojawić się nawet siedem kociąt. Matka opiekuje się nimi troskliwie. Dba o ich bezpieczeństwo kiedy są jeszcze ślepe i głuche, a kiedy w końcu otworzą oczy i zaczynają pewnie stawać na łapkach przystępuje do nauki najważniejszych kocich umiejętności. Zdarza się, że w opiece nad młodymi pomaga także dumny ojciec, co w świecie kotów jest niespotykane- dbanie o potomstwo to domena kotek. Maluchy szybko przybierają na wadze i już w wieku zaledwie sześciu miesięcy mogą dobić do pięciu kilogramów, co jest zwyczajową wagą dorosłego kota innej rasy.

Jeżeli artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań poinformuj o tym Administrację. Powyższy tekst powinien informować o tematach tj. maine coon opieka, mały maine coon, maine coon sierść, duże koty maine coon, maine coon rozmiary, maine coon wzrost. Jeżeli masz więcej informacji na dany temat to zapraszam do napisania stosownego komentarza do newsa.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Leave a Comment

All fields are required. Your email address will not be published.